آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبرداد
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: به مناسبت هفته درختکاری، 2010 نهال مثمر به یاد شهدای دانش‌آموز و فرهنگی مازندران به همت این اداره‌کل و با مشارکت چند دستگاه همکار و با حضور خانواده‌های معزز شهدا در سراسر استان کاشته شد.
به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، هفته درختکاری از 15 اسفندماه آغاز شده است، براساس دستور استاندار مازندران مبنی بر کاشت یک میلیون اصله درخت در استان و مشارکت همه جانبه دستگاه‌های اجرایی، کاشت نهال از دو هفته پیش با همکاری ادارات و بخش خصوصی در کنار طرح استان پاک و پاکسازی معابر عمومی و جاده‌های فرعی آغاز شد.

نگهداشت نهال‌های کاشته‎شده از اهمیت بیشتری نسبت به کاشت درخت برخوردار است، از اینرو سعی شده است که برنامه‌ای برای نگهداشت آنها در نظر گرفته شود.

آموزش و پرورش مازندران نیز همراستا با ساری دستگاه‌های اجرایی در این امر مشارکت خوبی داشت، به گفته مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، به یاد ۲۰۱۰ شهید دانش‌آموز و فرهنگی مازندران همزمان با روز درختکاری، به همین تعداد در سراسر مازندران نهال نارنج(با توجه به توصیه رهبر برای کاشت درختان مثمر) کاشت و هر درخت به نام یک شهید نامگذاری و دارای پلاک شد.

عسکری نیکزاد اظهار داشت: این اقدام فرهنگی و اجتماعی با همکاری معاونت اجتماعی استانداری، ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، بنیاد شهیدو فرمانداری‌ها و با حضور مسئولین و خانواده‌های شهدای فرهنگی و دانـش‌آموز انجام شد،همچنین برای مکان‌یابی مناسب که امکان مراقبت و آبیاری درخت‌ها باشد، از شهرداری‌ها استفاده شد.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار