آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
مدیرکل امور شهری و شوراها استانداری مازندران اعلام کرد
مدیرکل امور شهری و شوراها استانداری مازندران با اشاره به اینکه وجود نخاله‌های ساختمانی چهره زشتی را به حاشیه شهرها داده است، گفت: به دنبال این هستیم که سایت تفکیک نخاله‌های ساختمانی را در استان راه‌اندازی کنیم و اکنون در حال بررسی هستیم.
راه‌اندازی سایت تفکیک نخاله‌های ساختمانی در مازندران در دست بررسی است

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، سید محمد محمدی‌تاکامی صبح امروز در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات سفر مازندران بیان کرد: نشست کمیته شهرداریها از دی ماه 97 آغاز شد و سه نشست نیز با شهرداریها برگزار شد.

وی با اعلام اینکه در سالجاری 2 برنامه را برای ستاد خدمات سفر داشتیم؛ تصریح کرد: یکی در بحث خدمات و نظافت شهری بود با نام مازندران پاک است که با درختکاری آغاز شد و در کنار نظافت نمازخانه‌ها، سرویس بهداشتی و پارک‌های استان -همانند سالهای گذشته- انجام شد.

وی افزود: امسال نیز نشاط اجتماعی به این اقدام اضافه شده است تا از یک فضای اجتماعی مثبت برخوردار باشند و دیگری نیز بحث مدیریت بحران باتوجه به سیل اخیر است که به ویژه در شرق استان و آماده‌باش به غرب استان صورت گرفت.

مدیرکل امور شهری و شوراها استانداری مازندران گفت: آسیب‌های سیل به بخش شرقی قابل توجه بود، شهرداری‌هایی که در کانون حادثه بودند و شهرداری‌های اطراف آن مشارکت خوبی داشتند و تجهیزاتی از قبیل لودر، بیل مکانیکی و لجن‌کش را در اختیار شهرداری‌های شهرهای آسیب‌دیده قرار دادند و در شست‌وشوی شهر از گل و لای نیز کمک کردند.

راه‌اندازی سایت تفکیک نخاله‌های ساختمانی در مازندران در دست بررسی است

محمدی‌تاکامی ادامه داد: اسکان آسیب‌دیدگان و مسافران در راه‌مانده از سیل در سالن ورزشی صورت گرفت، شهرداری‌ها با دستوراتی که استاندار مازندران اعلام کردند تاکنون همکاری خوبی داشتند و در اوج حادثه در میدان بودند.

وی با اشاره به توجه به گردشگری در شرق مازندران بیان کرد: 5 پارک جنگلی به 5 شهرداری شرق مازندران واگذار شد، توسکاچشمه در گلوگاه، قرمرض در نکا، عباس‌آباد در بهشهر، مهربان‌رود در رستمکلا و سرخو در خلیل‌شهر که تاکنون اقداماتی صورت گرفته است.

عضو شورای اداری استان مازندران با اشاره به برگزاری 14 جشنواره نوروزی توسط شهرداری‌های استان گفت: این جشنواره‌ها در طول سال نیز ادامه خواهد یافت.

راه‌اندازی سایت تفکیک نخاله‌های ساختمانی در مازندران در دست بررسی است

وی در پایان با اشاره به اینکه در مازندران حجم تولید زباله با توجه به گردشگرپذیر بودن آن بالاست، بیان کرد: یکی از مشکلات در کنار این موضوع، بحث تفکیک نخاله‌های ساختمانی است که در حاشیه جاده‌ها قرار دارند، به دنبال این هستیم که سایت‌هایی را طراحی کنیم که - تاکنون در شهرکرد و تهران انجام شده است - و در قدم نخست در 2 تا 3 نقطه بازیافت داشته باشیم.

انتهای پیام/ 1354

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار