آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
رئیس اتاق بازرگانی مازندران خبرداد
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: حدود 20 سفیر از کشورهای همسایه و عضو اجلاس شورای بین المللی همکاریهای تجاری اتاقهای بازرگانی موسوم به ICBC برای شرکت در اجلاس هجدهم و بازدید از نمایشگاه توانمندی مازندران دعوت شدند که تاکنون 12 سفیر اعلام آمادگی کردند.

دعوت از 20 سفیر در هجدهمین اجلاس ICBC

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، عبدالله مهاجر با اشاره به برگزاری هجدهمین اجلاس شورای بین المللی همکاری های تجاری اتاق های بازرگانی حاشیه خزر ICBC اظهار کرد: این شورا با هدف تعاملات سازنده، شناخت توانمندیها و ظرفیتهای طرفین و رفع موانع پیش روی صادرات و معاملات تجاری کشورهای عضو، در حدود 23 سال پیش تاسیس شد که مازندران برای نخستین‌بار میزبان آن در اجلاسیه هجدهم است.

وی افزود: اگر این حرکت اقتصادی، بسیار پویا برگزار شود می تواند استفاده خوبی برای کشورهای حاشیه خزر داشته باشد و مازندران نیز به عنوان یکی از استانهای متصل به خزر، قطعا متاثر از این رویداد بوده و خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: در کنار این اجلاس، دو رویداد دیگر یعنی همایش فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری و برگزاری نمایشگاه توانمندیهای این استان در روزهای 20 و 21 خرداد برگزار می شود که در واقع هر کدام از آنها مکمل یکدیگر هستند.

این مسئول با اعلام اینکه در اجلاسیه و نمایشگاه بیش از 100 میهمان خارجی داریم، بیان کرد: حدود 20 سفیر از کشورهای مربوطه را به این رویدادها دعوت کردیم که تاکنون 12 سفیر اعلام آمادگی کردند و بقیه تا روز شنبه حضور یا عدم حضور خود را اطلاع خواهند داد.

مهاجر با بیان اینکه در 17 اجلاس گذشته در برخی موارد موفق بوده ایم و در بسیاری موارد نیز موفق نبوده‌ایم، تصریح کرد: البته عدم موفقیت به این معنا نیست که اجلاسیه مسیر درستی نداشته است بلکه ما با محدودیتها، کمبودها و تحریمهایی روبرو بودیم که نیاز بود تا مشارکت دولتی را بیشتر در کنار بخش خصوصی داشتیم اما دولت نیز با محدودیتهایی مواجه شد که در نهایت پروسه فعالیت اقتصادی با کندی و بعضا با توقف مواجه شد.

وی در پایان گفت: اجلاسیه، همایش و نمایش توانمندیهای مازندران پیام مثبتی دارد، اینکه باید به این سمت حرکت کنیم که علیرغم همه محدودیتها و تحریمها، هم توانمندیهای خود را عرضه کنیم و هم به دنبال ایجاد انگیزه و رغبت برای افرادی باشیم که تمایل به سرمایه گذاری در این استان را دارند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار