آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
در برخی موارد مادر و پدر همزمان به دلیل جرمی که به طور مشترک مرتکب شده‌اند، زندانی می‌شوند، در این شرایط قانون نیاز به بازنگری دارد و لازم است به گونه‌ای اصلاح شود که فرزندان آنها در یک زمان هم از وجود مادر و هم پدر محروم نشوند.

معصومه آقاپور علیشاهی با اشاره به یکی از خلاءهای قانونی در رابطه با حمایت از زنان زندانی، گفت: یکی از مواردی که باید در بخش قانونگذاری بدان بپردازیم، موضوع زنان زندانی بوده که یا باردار هستند یا فرزندان خردسال دارند، چرا که قانونی برای حمایت از آنها وجود ندارد و این خلاء در این حوزه مشاهده می‌شود.

زنان باردار زندانی باید مرخصی زایمان را با نصب دستبند الکترونیکی سپری کنند

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از مواردی که باید در قانون برای حمایت از زنان باردار زندانی پیشنهاد شود، این است که بعد از به دنیا آمدن فرزندشان بتوانند از مرخصی 9 ماهه زایمان استفاده کرده و این مدت را با نصب دستبند الکترونیک در خارج از فضای زندان سپری کنند.

زندانی شدن همزمان پدر و مادر زمینه ارتکاب جرم و جنایت فرزندانشان را فراهم می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان دیگر خلاءهای موجود در حوزه قانونگذاری در رابطه با وضعیت زندانیان، یادآور شد: در برخی موارد مادر و پدر همزمان به دلیل جرمی که به طور مشترک مرتکب شده‌اند، زندانی می‌شوند، در این شرایط قانون نیاز به بازنگری دارد و لازم است به گونه‌ای اصلاح شود که فرزندان آنها در یک زمان هم از وجود مادر و هم پدر محروم نشوند.

نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر این کودکان به دلیل نبود مادر و پدر وارد فضای بهزیستی شوند، خود عاملی می‌شود تا در آینده به دلیل ارتکاب جرم و جنایت با مشکلات جدی مواجه شوند، کمااینکه اغلب زنان قاتل دارای خلاء عاطفی بودند، چرا که در خانواده‌هایی رشد کرده‌اند که اختلافات شدید خانوادگی داشته یا از وجود هم پدر و هم مادر بی‌بهره بودند./

پایان پیام

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار