آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران:
فرش مازندران با برند همین استان به فروش می‌رسد
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه دغدغه فرشبافان استان، نبود شناسنامه و برند فرش است، افزود: برهمین اساس، با اتاق بازرگانی رایزنی شد که فرش‌های مازندران شناسنامه‌دار شوند و هنرمندان ما بتوانند آثار خود را در نمایشگاههای داخلی و خارجی با برند مازندران به فروش برسانند.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، سمیه قاسمی طوسی به مناسبت روز اصناف، در نشست صمیمی با اعضای فعال اتحادیه‌های آرایشگران، خیاطان، فرشبافان و تاکسی‌رانان در اتاق اصناف مازندران شرکت کرد و جویای توانمندی‌ها و دغدغه‌های آنها شد.

وی با تبریک روز ملی اصناف و خسته‌نباشید به بانوان شاغل در صنوف مختلف، گفت: اگرچه در حل مشکلات صنوف مختلف، شاید متولی دستگاه خاصی نباشیم اما می‌توانیم تسهیلگر باشیم و یا حداقل در جریان موضوعات مربوط به فعالان عرصه صنوف قرار بگیریم.

فرش مازندران با برند همین استان به فروش می‌رسد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: زنان شاغل در حرف مختلف، در عین حال که می‌خواهند عزت و سرافرازی خانواده خود را تحت مسائل حاشیه‌ای قرار ندهند؛ به دنبال این هستند که منبع درآمدی پایداری داشته باشند.

قاسمی طوسی بیان کرد: بسیاری از بانوان شاغل در صنوف بعنوان الگو مطرح هستند؛ بطور مثال در اتحادیه فرشبافان هنرمندان خوبی داریم؛ بر همین اساس با اتاق بازرگانی رایزنی کردیم تا فرش مازندران به نام همین استان شناسنامه‌دار شود و هنرمندان ما بتوانند آثار خود را در نمایشگاههای داخلی و خارجی با برند مازندران به فروش برسانند و هنرمندان فرش این استان نیز معرفی شوند.

فرش مازندران با برند همین استان به فروش می‌رسد

وی بیان کرد: برخی از بانوان مایل هستند که اشتغال خانگی داشته باشند و در کنار خانواده کار کنند، به همین دلیل نیز با بانک‌ها صحبت شد که تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای در اختیار متقاضیان مشاغل خانگی بویژه زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست، قرار دهند.

در این نشست، تعدادی از فعالان اتحادیه‌های فرش، آرایشگری، خیاطی و تاکسی‌رانی به بیان پیشنهادات و دغدغه‌های خود پرداختند؛ سختگیری در تبلیغات محیطی از سوی اماکن، کارشناسی نامعقول از واحدهای صنفی، برخورد نامناسب برخی کارشناسان با صنوف، افزایش بی‌رویه مجوزات صنفی و قطع بدون دلیل بیمه تاکسی‌رانان، ازجمله موارد مطرح‌شده بود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار