آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
رئیس کل دادگستری مازندران:
حجم پرونده‌های قضایی در مازندران بالاست
رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به بالا بودن حجم پرونده‌های قضایی در مازندران گفت: تا کی باید قاضی استخدام کنیم؟ دولت نیز شرایط اقتصادی مناسبی برای استخدام ندارد. لذا باید فعالیت‌های پیشگیرانه را تقویت کنیم.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام  محمدصادق ‌اکبری صبح امروز در نشست شورای اداری استان مازندران اظهار کرد: اقتدار قوه قضائیه اقتدار همه قوای حاکم بر کشور است و قوه قضائیه‌ی بی‌اقتدار ناکارآمدی نظام را نشان می‌دهد لذا باید بر اقتدار آن افزود و از ایجاد خدشه بر آن جلوگیری کرد.

"قوه قضائیه باید دارای استقلال باشد تا توانمندی آن حفظ شود. و نباید تحت تاثیر جو قرار بگیرد. برخی مدیران از قوه قضائیه درخواست‌هایی دارند اما این قاضی‌ست که باید تصمیم بگیرد و رای صادر کند".

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: دستگاه قضایی باید آینده‌نگر، سالم و عاری از هرگونه فساد باشد و عواقب تصمیمات را در نظر بگیرد تا آینده درخشانی را رقم بزند لذا باید با صبر و اقتدار این عاقبت اندیشی را در همه تصمیمات داشته باشد.

اکبری بیان کرد: ما و دستگاه تقنینی با مسئولان در تعامل هستیم و به بهتر انجام شدن کارها کمک می‌کنیم. شورای پیشگیری از وقوع جرم در استان دایر است. مدیریت پیشگیری با دستگاه قضایی است. باید بسترهای جرم‌زا را یا از بین ببریم یا کاهش بدهیم.

این مسئول با اشاره به حجم بالای پرونده‌های قضایی در استان ادامه داد: " تا کی تشکیلات را گسترده و قاضی جدید استخدام کنیم؟ وضعیت اقتصادی دولت هم برای استخدام خوب نیست. لذا از آنجا که امر پیشگیری کمک‌کننده است؛ این حجم ورودی پرونده‌ها با پیشگیری باید کاهش یابد.

وی با اشاره به شورای حفظ حقوق بیت‌المال و اراضی ملی در مازندران بیان کرد: در حوزه راه و شهرسازی و امور اراضی در بحث انفال دائما درگیر هستیم و این مسائل باید در جلسات شورای حفظ بیت‌المال با دقت سامان داده شود.

حجم پرونده‌های قضایی در مازندران بالاست

"40 سال از انقلاب گذشته است و در آغاز دور دوم چهل سالگی انقلاب هستیم اما همچنان ابرچالش را در امور اراضی داریم. باید ببینیم که چرا هنوز مشکلات پابرجاست؟ اشکالات را می‌دانیم. بیاییم راهکارها را لحاظ کنیم و مشکلات را از بین ببریم.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در استان برای کمک به اقتصاد استان گفت: از سرمایه‌گذار قانونمند و مشروع حمایت می‌کنیم با هرگونه اخلال و ناامنی و هر اقدامی که زمینه سرمایه‌گذاری را دچار اشکال و ایراد می‌کند با قدرت مقابله می‌کنیم.

این مسئول درباره اینکه گفته می‌شود: "بازرسی خیلی به ما گیر می‌دهد": اظهار کرد: دستگاه قضایی تعامل خوبی با دستگاه‌ها دارد. بازرسی هم در تعامل با دستگاه‌های اجرایی‌ست اما اگر اعلام می‌کنند این مسیر عاقبتش اشتباه است برای این است که مشکلات بعدی پیش نیاید.

" اگر ابتدا گفته شود که راه اشتباه است، این بهتر است یا چشم را ببندیم و هر موقع اتفاق افتاد مچ را بگیریم؟ کدام هزینه‌اش بیشتر است؟ البته که منفعت پیشگیری بیشتر و هزینه آن کمتر است".  

اکبری ادامه داد: قاطبه مدیران سالم هستند اما معدود افرادی ممکن است گول خورده باشند و حتی هشدارها نیز آنها را برنگرداند... وقتی یک مدیر محترمی دچار اشکال می‌شود همه ناراحت می‌شویم و این بسیار زیانبار است اما چاره‌ای نیست و باید قاطعانه برخورد کرد. بحث ما کمک و همراهی است تا وضعیت استان قابل قبول و مستعد برای تمام فعالیت‌های صحیح برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم استان باشد.

عضو شورای تامین استان مازندران با بیان اینکه با هر اقدامی که امنیت استان را بر هم بزند واکنش تندی خواهیم داشت، گفت: در بی بند و باری نیز قاطعانه برخورد می‌کنیم. زیبنده نیست که عده‌ای کاری منافی عرف و شرع انجام بدهند. این اقدام در فضای مجازی منتشر شود و برای استان نیز گران تمام شود.

"باید از گردشگری حمایت کنیم اما باید برای آن پیوست فرهنگی و امنیتی داشته باشیم و طوری نشود که این صنعت بواسطه چند معلوم‌الحال تحت‌الشعاع قرار بگیرد".

رئیس کل دادگستری مازندران بر تقویت واحدهای حقوقی و اقامه به‌موقع دعاوی تاکید کرد و افزود: اگر جرمی در حوزه مدیریت اتفاق بیفتد باید اعلام شود. اگر اعلام نشود مسئولیت با مدیر است.

وی در پایان گفت: دستگاه قضایی استان در خدمت همه مدیران خدوم استان است تا زمینه رشد و بالندگی استان را فراهم کنیم. خدا را با اقدامات درست یاری کنیم و یقینا نصرت الهی نیز شامل حال همه ما خواهد شد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار