آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران مطرح کرد:
نوشهر - مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با تاکید بر رفع اختلافات بین شوراها در روستاها گفت: به عنوان نمونه ۱۴ نفر به عنوان دهیار در یک روستای ۱۰۰ خانوار در استان معرفی شده است.

به گزارش آوای خزر، خسرو طالبی صبح دوشنبه در همایش دهیاران غرب مازندران با بیان اینکه اگر قرار است مردم به حق خود برسند چاره ای جز توجه به دهیاران نداریم گفت: ۴۲ درصد جمعیت استان روستایی است ولی سرانه روستایی ناچیز است.

وی با اشاره به ۴۶ دستگاه خدمات رسان در روستاها با یکدیگر همخوانی و هماهنگی ندارند گفت: اگر به توسعه اعتقاد داریم باید به روستاها توجه کنیم.

وی افزود: دهیاران و شوراها نماینده افکار عمومی و مردم هستند و باید مطالبات آنان را پیگیری کنند زیرا شانی جز خدمت به مردم نداریم.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران خواستار نگاه جهادی به روستاها شد و افزایش همدلی برای پیشبرد امور روستایی را ضروری دانست و گفت: حرف درمانی در روستاها کارساز نیست و باید برنامه محور باشیم.

طالبی از معرفی ۱۴ نفر در یک روستای ۱۰۰ خانواری به عنوان دهیار خبر داد و گفت: شوراها باید اختلاف بین یکدیگر را کم کنند و به فکر توسعه روستاها باشند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با بیان اینکه حقوق دهیاران تا پایان این ماه واریز می شود گفت: قرار شد از این پس حقوق دهیاران به صورت ماهانه واریز شود.

وی افزود: اگر قرار است مدیریت واحد در روستاها اعمال شود، دهیاران شایسته مدیریت در روستاها هستند که در یک فرایند قانونی انتخاب شده اند.

طالبی از واگذاری درآمد خارج از محدوده بافت روستایی به سازمان همیاری ها و شهرداری ها انتقاد کرد و گفت: این درآمدها باید به مردم روستایی برگردد.

انتهای پیام/۱۰۰۰

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار