آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۷۸۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
استاندار مازندران خبرداد
استاندار مازندران با برشمردن شهرهای هدف جهت احداث اسکله‌های تفریحی و گردشگری در سواحل این استان گفت: برای احداث این اسکله‌ها، تاکنون 122 سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان در نشست بررسی تعیین تکلیف اسکله‌های تفریحی و گردشگری که قرار شد با ایجاد آن بخش گردشگری دریایی راه بیفتد، اظهار داشت: در این رابطه براساس جانمایی‌های صورت‌گرفته، 143 نقطه جهت ایجاد اسکله تفریحی و گردشگری تعیین شده است.

وی افزود: این اسکله‌ها برای راه‌اندازی در رامسر، تنکابن، عباس‌آباد، چالوس، محمودآباد، نوشهر، نور، بابلسر، فریدونکنار، جویبار، میاندرود و بهشهر به تصویب شد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اعلام اینکه تاکنون ۱۲۲ سرمایه‌گذار برای ساخت اسکله اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: دولت تدبیر و امید اعتباری بین 400 تا 500 میلیارد ریال را جهت ساماندهی و استفاده گردشگری و آب‌بندان‌ها تعیین کرده است.

اعلام آمادگی 122 سرمایه‌گذار جهت ساخت اسکله‌های تفریحی در سواحل مازندران + شهرهای هدف

حسین‌زادگان درباره مشکل بروکراسی اداری نیز این موضوع را متذکر شد که برای حذف بروکراسی زاید و تسهیل سرمایه‌گذاری، تمامی مجوزات برای این نقاط توسط دستگاه‌های اجرایی متولی صادر و سرمایه‌گذار باید تنها به دو سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان بنادر و دریانوردی مراجعه کند.

وی با اعلام اینکه مجوزات بی‌نام و ساختار آن به لحاظ سازه و موقعیت مکانی صادر شده و پس از تصویب اهلیت سرمایه‌گذار توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری طبق قانون واگذار می‌شود، تصریح کرد: اسکله‌های گردشگری ارتباط مردم با دریا را تسهیل و سبب رونق گردشگری دریایی و فراهم‌شدن فرصت‌های اقتصادی زیادی مانند صنایع دستی، حمل و نقل، شیلات و ... برای مردم استان از این طریق، می‌شود.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار