آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران/ 17
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: تایید آسانسور با نظام مهندسی نیست بلکه برعهده اداره‌کل استاندارد قرار داده شده و این یک اشکال بزرگ است، لذا باید این ظرفیت عظیم در سازمان نظام مهندسی ایجاد شود.

سیف‌الله علی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار آوای خزر در سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری مازندران که در مرکز تجارت بین‌الملل سعید دایر است، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی در این استان 35 هزار عضو در 7 رشته تخصص دارد که 14 هزار عضو دارای پروانه اشتغال هستند.

وی افزود: حدود 6 میلیون ساختمان تحت نظارت این سازمان است و براساس آنچه در مقررات ملی ساختمان از مرحله طراحی تا اجرا باید انجام شود، به طور طبیعی توسط مهندسان صورت می‌گیرد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران در پاسخ به این سوال که چرا نظارتی بر اقدامات مهندسان نمی‌شود تا حدی که برخی از آنها حتی بدون بازدید، ایمنی و کیفیت ساخت و ساز ساختمان را تایید می‌کنند، گفت: ممکن است بین ده‌ها هزار مهندس طرح و ناظر، برخی به وظایف خود عمل نکنند و منکر این قضیه نیستیم چنانکه در تمامی دستگاه‌ها چنین مسائلی وجود دارد اما همه مهندسان بر کیفیت ساخت تاکید دارند.

این مسئول همچنین درباره اینکه برخی از ساختمان‌ها باید براساس طبقات، دارای آسانسور باشند و ایمنی آسانسور نیز از ضروریاتی است که متاسفانه در پایان کار به آن توجه نمی‌شود، پاسخ داد: تایید آسانسور با نظام مهندسی نیست بلکه برعهده اداره‌کل استاندارد قرار داده شده و این یک اشکال بزرگ است، لذا باید این ظرفیت عظیم در سازمان نظام مهندسی ایجاد شود.

" چه لزومی دارد که اداره‌کل استاندارد در این موضوعات دخالت کند، متاسفانه آمار حوادث آسانسور بسیار بالاست و به‌راستی مسئول و مقصر کیست"؟

وی در پایان با بیان اینکه شاهد اتفاقات خیلی خوبی در نظام مهندسی هستیم و مشکلات موجود را با سیستم کنترل و نظارت برطرف می‌کنیم، گفت: این مجموعه تخصصی تلاش دارد که تمامی ساختمان‌های نوساز دارای ایمنی و استحکام لازم باشد و بتواند در زمان سوانح و حوادث کمترین آسیب را متوجه مالکان کند و چه خوب که ساخت و سازها بدون مشکلی باشند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار