آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ظرفیت تولید مرکبات در شرق مازندران بویژه میوه انار، گفت: هنوز کارخانه صنایع تبدیلی در شرق مازندران نداریم و سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت،معدن و تجارت باید بسترهای لازم را مهیا کند.

کارخانه صنایع تبدیلی در شرق مازندران نداریم/ برای صادرات انار بهشهر برنامه‎ریزی شود

به گزارش آوای خزر از بهشهر، محمد شاعری ظهر امروز در چهارمین جشنواره انار اشرف که با حضور استاندار مازندران در مجتمع تفریحی تاریخی هوتو بهشهر برگزار شد، با اعلام اینکه 90 درصد از تولیدات انار مازندران در شرق مازندران و با محوریت بهشهر است، اظهار داشت: این جشنواره فرصت خوبی برای حمایت از تولیدکنندگان و از طرفی نیز بیان مشکلات از سوی باغداران است.

وی با بیان اینکه علیرغم ظرفیت‌های مناسب در تولید انار، اما هنوز یک کارخانه صنایع تبدیلی در شرق مازندران نداریم، افزود: برداشت، پرورش و تولید انار هنوز به روش دیمی و سنتی و البته یکی از مزیت‌های این محصول، ارگانیک بودن آن است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: برنامه‌ریزی برای صادرات انار بهشهر نیز باید صورت بگیرد، می‌توانیم از طریق بندر امیرآباد و منطقه آزاد اینچه‌برون صادرات انار بهشهر را داشته باشیم که البته این محصول باید دارای کیفیت و بسته‌بندی استاندارد بازار و مشتریپسند باشد.

این مسئول در پایان گفت: سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت باید برنامه اصولی و هدفمند برای اشتغالزایی و ایجاد زیرساختهای لازم با بهرهگیری از ظرفیت تولید مرکبات در مازندران بویژه شرق مازندران با محوریت بهشهر را داشته باشند.

انتهای پیام/ 1002

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار