آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
آوای خزر خبر می‌دهد
درب قدیمی امام‌زاده عبدالله(ع) روستای اطرب نکا که چندی پیش به سرقت رفته بود اکنون کشف شده است و در انبار اداره‌کل گردشگری مازندران نگهداری می‌شود.
درب امام‌زاده عبدالله(ع) نکا کشف شد

به گزارش آوای خزر از بهشهر، نشست بررسی ظرفیت‌های گردشگری شرق مازندران پنج‌شنبه شب با حضور محمدحسین طالبیان معاون میراث سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سیف‌الله فرزانه نماینده این سازمان در مازندران، علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه، فرمانداران، شهرداران و تعدادی از اعضای شورای شهر نکا، رستم‌کلا، بهشهر، خلیل‌شهر و گلوگاه در فرمانداری بهشهر برگزار شد.

در بخشی از این نشست، بخشدار مرکزی نکا ابتدا به بیان ظرفیت‌های گردشگری نکا ازجمله آب معدنی و پارک جنگلی قرمرض، تخت رستم، غار کمیشان و چشمه‌ها و آبشارها و تپه‌های باستانی پرداخت.

عقیل محمودی سفیدکوهی از محمدحسن طالبیان خواست که با توجه به ظرفیتهای گردشگری نکا، ارتقای نمایندگی دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان به اداره را مورد بررسی قرار دهد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: ظاهراً درب سرقتی امام‌زاده اطرب نکا کشف شده است و اکنون گفته می‌شود در یکی از موزه‌های کشور قرار دارد، لذا تقاضا داریم این اثر تاریخی به امام‌زاده بازگردد.

در ادامه جلسه، مشخص شد که درب مکشوفه در هیچ موزه‌ای قرار ندارد و مدتی‌است در مخزن اموال اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران نگهداری می‌شود.

محمدحسن طالبیان درباره بازگرداندن درب امام‌زاده عبدالله(ع) روستای اطرب نکا گفت: «در صورتی‌که تعهد برای حفاظت از درب مکشوفه صورت بگیرد، این اثر تاریخی به روستا بازگردانده شود».

به گزارش آوای خزر، امام‌زاده عبدالله(ع) روستای اطرب نکا در بخش قره‌طغان این شهر واقع است، قدمت آن را تا 800 سال آورده‌اند، چند سال پیش یکی از درب‌های قدیمی آن به سرقت رفته بود که یگان حفاظت میراث فرهنگی مازندران آن را کشف و آن را به انبار نگهداری اموال انتقال داده است.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار