دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۸۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
«این حقیقت است که افراد دوست‌داشتنی در زندگی پیشرفت بیش‌تری را شاهد هستند. حتی اگر باهوش‌ترین و باتجربه‌ترین فرد نباشید، کافی است که دوست‌داشتنی‌ترین فرد در لحظه باشید تا بتوانید بیش‌ترین اثر را روی دیگران بگذارید.»

به گزارش آوای خزر، یک مربی ارتباطات ترفند‌های مخصوص خود برای افزایشِ میزانِ دوست‌داشتنی و کاریزماتیک بودنِ افراد را معرفی کرده است و می‌گوید محدود کردنِ حرکاتِ تکانشیِ بدن، داشتنِ ناخن‌های تمیز و مرتب، پوشیدن لباس‌های زیبنده و دلفریب و خون‌گرم بودن در قبالِ دیگران، از اصلی‌ترین مؤلفه‌های موفقیت است.


میشل باودِن، مربی حرفه‌ای ارتباطات، کلاس‌های فوق‌حرفه‌ای مهارت‌های اقناع را برای ۱۲۰۰۰ نفر برگزار کرده و با مشهوترین افراد در حوزه بازرگانی و تجارت کار می‌کند تا به آن‌ها کمک کند معامله‌ها و پروژه‌های چندمیلیارددلاری‌شان را برنده شوند.


او اخیراً کتاب تازه‌ای با عنوان «چگونه اقناع کردن» را نوشته تا به کمک آن خوانندگان خود را به مهارت‌ها، نکات و رفتار‌هایی تجهیز کند که به کمک آن‌ها بتوانند به آنچه می‌خواهند دست پیدا کنند و کاریزمای خود را در چشم دیگران افزایش دهند.


«این حقیقت است که افراد دوست‌داشتنی در زندگی پیشرفت بیش‌تری را شاهد هستند. حتی اگر باهوش‌ترین و باتجربه‌ترین فرد نباشید، کافی است که دوست‌داشتنی‌ترین فرد در لحظه باشید تا بتوانید بیش‌ترین اثر را روی دیگران بگذارید.»


«درعوض، آدم‌های دوست‌نداشتنی ضدحال هستند. آن‌ها خوشی و لذت را ناکام می‌کنند و باعث می‌شوند دیگران حس معذب بودن، مورد قضاوت واقع شدن و ترس داشته باشند.»


«دوست‌نداشتنی‌ترین رفتار‌هایی که دیگران را منزجر می‌کند شاملِ از بین بردنِ لذت در لحظه، نادیده گرفتن یا پریدن وسطِ حرف دیگران و رعایت نکردنِ نظافت برشمرده شده است.


برخی از توصیه‌های این کارشناس برای دوست‌داشتنی‌تر شدن را مرور می‌کنیم:


۱. جذاب باشید
این حقیقت را دوست داشته باشید یا نه، افراد جذاب بیش‌تر از هماتایانِ «ساده» خود در زندگی فرصت‌های عالی به دست می‌آورند. روان‌شناس حوزه بازرگانی، توماس چارمورو-پرموزیک، در سال ۲۰۱۹ گزارش داد آدم‌هایی که با معیار‌های زیبایی مسلط در جامعه همسو نیستند، معمولاً نمی‌توانند به اندازه آن‌هایی که خودشان را با این معیار‌ها وفق می‌دهند، در زندگی فرصت‌های عالی به دست آورند.


روان‌شناس و محقق دانشگاه هاروارد، نانسی ال. اتکاف و همکارانش، در مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۱ منتشر کردند، گزارش دادند زنانِ آراسته‌ای که به زیبایی ظاهری خود می‌رسند، جذاب‌تر، توانمندتر، دوست‌داشتنی‌تر و قابل‌اعتماد‌تر از سایر زنانی که با چهره‌ای ساده در جامعه حاضر می‌شوند، به‌نظر می‌رسند. به‌طرز زیبایی اقناع‌کننده است نه؟


خبر این است که «جذابیت» هیچ ارتباطی به زیبایی «طبیعی» شما ندارد. هر شکلی که باشید، مطمئن باشید می‌توانید ویژگی‌ها و کیفیت‌های ظاهری خودتان را افزایش دهید.


مجبور نیستید پول زیادی صرف زیبا کردنِ خودتان کنید. از خودتان این موارد را بپرسید:


مدل موی‌تان به چهره‌تان می‌آید؟ آیا خوب به موهای‌تان رسیده و مرتب‌شان می‌کنید؟
آیا پاکیزه و مرتب هستید؟
لباس‌هایی می‌پوشید که سایز خودتان نیستند و شما را چاق‌تر یا لاغر‌تر نشان می‌دهند؟
مو‌های بینی و گوش‌تان را تمیز کرده‌اید؟
بوی خوبی می‌دهید؟
دندان‌های‌تان تمیز است؟
ناخن‌های‌تان مرتب و تمیز است؟
کفش‌های‌تان تمیز، لباس‌های‌تان شسته و اتوکشیده و بدونِ لکه‌های غذا و آب روی آن است؟
پیراهنتان را مرتب داخل شلوار کرده‌اید؟


ممکن است با خودتان بگویید که این‌ها وسواس به‌خرج دادن است و به کسی ارتباط ندارد، اما خبر بد این است که این طرز فکر موقعیت خودتان را به خطر میندازد. اگر می‌خواهید کسی را قانع و تشویق به انجام کاری کنید، این موارد خیلی مهم هستند.

۲. لبخند بزنید و بشاش باشید
لبخند در سطح بین‌المللی به عنوان رفتاری برنده شناخته شده است، زیرا نشانه‌ای از مثبت‌بودن است. آیا می‌دانستید کودکان با توانایی لبخندزدن متولد می‌شوند؟ و آدم‌هایی که لبخند می‌زنند از نظر دیگران بااعتمادبه‌نفس، مثبت و جذاب ارزیابی می‌شوند.


وقتی می‌خندید جوان‌تر به نظر می‌رسید و دلیلش تأثیر خندیدن روی عضلاتِ صورت است. خندیدن هورمون‌های خوبی مثل اندورفین و سایر مواد شیمیایی سرحال‌کننده را آزاد می‌کند که باعث می‌شود حس آرامش و خوبی داشته باشید.


تعجب‌آور نیست که برطبق انجمن دندان‌پزشکیِ زیبایی در آمریکا، اولین چیزی که مردم در دیدار اول از شما به خاطر می‌آورند، لبخند شماست نه اولین جمله‌ای که به آن‌ها گفتید.


استراتژی شگفت‌انگیز برای اقناع دیگران فقط لبخند‌زدن نیست بلکه برخورداری از چهره‌ای بشاش یا داشتنِ چشم‌های خندان است. این نوع خندیدن زمانی اتفاق میفتد که چشم‌های‌تان به سمت بالا کشیده می‌شود، برق می‌زند و واقعاً شاد به نظر می‌رسید.

۳. بخندید و  شوخی  کنید
خندیدن روشی شگفت‌انگیز برای به تفاهم رسیدن با دیگران است، زیرا ارتباطِ بازیگوشانه احساسات خوب و پیوند‌های عاطفی مثبتی ایجاد می‌کند.


حتماً می‌دانید که حس شوخ‌طبعی نخستین چیزی است که افراد در شریکِ عاطفی‌شان جستجو می‌کنند ـ علتش آن است که افرادی که می‌خندند بیش‌تر احتمال دارد که حالت تدافعی را رها کنند، بداهه‌تر رفتار کنند و بند‌ها را آزاد کنند.


آدم‌های بامزه، دوست‌داشتنی هستند. آدم‌هایی که با حسِ رهایی می‌خندند، خوشحال، باحال، زودجوش و بانمک تفسیر می‌شوند که بودن در کنارشان باعث می‌شود به آدم خوش بگذرد. چه کسی چنین چیزی را نمی‌خواهد؟ شوخ‌طبعی هم‌چنین باعث می‌شود در گفتگو‌ها اثرگذارتر باشید، تعارض‌ها را حل کنید و آدم‌ها را به سمت جلو حرکت دهید. کاملاً درست است که می‌گویند خنده آدم‌ها را در سختی‌ها متحد می‌کند.


برای شوخ‌طبع شدن با آدم‌های بامزه دوستی کنید و هر روز چیز‌های بامزه تماشا کنید و بخوانید.

۴. دست‌های‌تان را به نمایش بگذارید و وول نخورید
نمایش دادنِ دست‌ها به معنای احساس امنیت است ـ نشان می‌دهد که آدم‌های اطراف شما چیزی ندارند که شما از آن بهراسید. چه ایستاده و چه نشسته باشید، اگر شانه‌های‌تان با نفر مقابل در یک راستا و دست‌های‌تان در معرض دید باشد، نشان می‌دهید که به گفت‌وگویی که در جریان است علاقه‌مند هستید و گوش می‌دهید.


روی برگرداندن، پیچ‌دادن به بدن یا پنهان کردنِ دست‌ها نشانه آن است که یا علاقه‌ای به بحث ندارید یا مخالف هستید.


اگر می‌خواهید آدمِ قابل‌اعتمادی به نظر برسید نباید دست‌های‌تان را مشغول کار‌های زیادی بکنید. برای مثال، دست‌به‌سینه ننشینید، دست‌های‌تان را داخل جیب نکنید؛ دست‌های‌تان را پشت سرتان به هم قفل نکنید؛ دست‌های‌تان را زیر شکم روی هم قفل نکنید؛ انگشت‌های دست را به حالت دعا روی هم و به سمتِ طرفِ مقابل قرار ندهید؛ صورت و موی‌تان را لمس نکنید و با انگشتر و لباس‌تان بازی نکنید.


این حرکات حواس طرف مقابل را از شنیدنِ حرف‌های شما پرت می‌کند. حتی ممکن است باعث شکل‌گیری بی‌اعتمادی شود.

۵. گوش بدهید و وسط حرف دیگران نپرید
نویسنده کتابِ پرفروشِ «۷ عادتِ اثرگذارترین آدم‌ها»، استفان کاوی، خردمندانه گفته است که «اغلب مردم با هدف درکِ طرف مقابل به حرف‌های او گوش نمی‌دهند، بلکه با هدفِ پاسخ‌دادن گوش می‌دهند.»


برای خودتان آزاردهنده نیست وقتی گرم صحبت هستید کسی حرف‌تان را قطع کند و روی حرف‌تان حرف بزند؟
این کار یعنی آن شخص ارزشی برای حرفی که می‌زدید قائل نیست. این کار اعتماد را خدشه‌دار می‌کند.


تلاش‌تان را تا آنجا که می‌توانید بکنید تا وسطِ صحبتِ کسی صحبت نکنید. بعد از پایان یافتنِ صحبت افراد چند لحظه مکث کنید و بعد نکته تان را مطرح کنید.


اگر همین ۵ رفتار را تبدیل به عادت کنید، دوست‌داشتنی‌تر از چیزی که اکنون هستید خواهید شد.

سه راه برای تقویتِ کاریزما و چرایی اهمیت آن

چرا کاریزماتیک‌بودن مهم است

افراد کاریزماتیک جذاب، دوست‌داشتنی و مورد احترام‌اند. آن‌ها می‌توانند اعتماد دیگران را به شکلی مسری به نظرات و دیدگاه‌های خود جلب کنند و با شخصیتِ آهن‌ربایی و دلربای خود می‌توانند قلب دیگران را تسخیر کنند.


مردم دوست دارند با شخصیت‌های کاریزماتیک وقت بگذارنند و شبیه آن‌ها بشوند. شخصیت‌های کاریزماتیک، ورای آنکه دیدگاه‌شان چه باشد، به‌صورت خودکار باورپذیرتر هستند. اگر کاریزمای خودتان را تقویت کنید، حتماً می‌تواند میزان اقناع‌کنندگی‌تان را نیز تقویت کنید.


برای تقویت کاریزما در سه حوزه باید تلاش کنید:


۱. حضور
حضور یعنی آرامش در حینِ فعالیت. قویی را تصور کنید که روی آب شناور است. او آرام، دلنشین و مسلط است. زیر آب پا‌های او با سرعت در حال ضربه زدن و پدال زدن هستند، اما هیچ‌کدام در ظاهر او دیده نمی‌شود. برای اطمینان از اینکه در ظاهر آرام و نرم هستید، باید رفتار‌های پراسترس مثل حرکات تندوسریع، زبان بدنِ بسته و نظرات یا رفتار‌های نامنظم را محدود کنید.


۲. قدرت
قدرت با خودباوری و میزانی که خودتان را دوست دارید و حامی خودتان هستید، مرتبط است. قدرت، اعتمادِ درونی شماست که از شما به بیرون تراوش می‌شود و حاکی از موفقیت است. می‌توانید قدرت را با صاف و مسلط نشستن روی صندلی؛ برقراری تماس مستقیم چشمی، و نشان دادنِ برتری در توضیح نظرتان به کمکِ به کارگیریِ ساختار‌های عالی و داستان‌گوییِ هوشمندانه، نشان دهید.


می‌توانید قدرت و کاریزمای‌تان را با مشارکت در گفتگو‌هایی که در اطراف‌تان جاری است ارتقا دهید. سعی کنید در گفتگو‌های روزمره یک داستان کوتاه، یک مثال ملموس یا یک استعاره (حتی کوچک) را بگنجانید.


۳. خون‌گرمی
خون‌گرمی یعنی اهمیتی که به دیگری می‌دهید و میزانی که او را می‌پذیرید. اگر فرد کاریزماتیکی باشید دیگران را معذب نمی‌کنید و به آن‌ها حسِ فوق‌العاده‌بودن می‌دهید!


به دیگران حس مهم بودن و اهمیت داشتن می‌دهید. این کار می‌تواند برای آدم‌های اطراف‌تان اغواکننده و اعتیادآور باشد. آدم‌ها دوست دارند با کسانی وقت بگذارنند که به آن‌ها حس ارزشمندی می‌دهند.


اگر علاقه‌مندید این قابلیت را در خودتان ارتقا دهید، سعی کنید فعالیت‌هایی انجام دهید که تفاهم دوطرفه را تسهیل می‌کنند؛ به دیگران اهمیت بدهید و حقایقِ کلیدی و مهم درباره آن‌ها را به یاد داشته باشید.


خون‌گرمی از طریق چشم‌ها و حالات چهره منتقل می‌شود. اگر می‌خواهید خون‌گرمی‌تان و بنابراین کاریزمای‌تان را ارتقا دهید باید تمرین کنید به دیگران همان‌طوری نگاه کنید که به فردی که به او اهمیت می‌دهید، نگاه می‌کنید./فرادید


انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار