آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۵۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
استاندار مازندران:
80 درصد ظرفیت گردشگری روستاهای مازندران خالی‌ست
نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه 80 درصد ظرفیت گردشگری در روستاهای مازندران خالی‌ست؛ از بخشداران خواست که حداقل 17 ساعت در روز کار کنند و اگر نمی‌توانند شبانه‌روز برای مردم بدوند؛ کار خود را رها کنند.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان امروز در  نشست مشترک بخشداران و  روئسای شورای بخش استان با بیان اینکه 2 هزار و ۲۰۰ دهیار و 7 هزار و ۷۰۰ عضو شورای اسلامی روستاها در اختیار و در کنار بخشداران هستند، اظهار کرد: بخشداران برای بالفعل کردن ظرفیتهای بخش بدون حاشیه و با بهره گیری از همه ظرفیت ها برنامه بدهند و براساس آن عمل کنند و بدانند که اولویت نخست برای اعتلای استان؛ عمل به برنامه ها، تحقق راهکار های اقتصاد مقاومتی، حمایت از کار آفرینی  و جذب سرمایه گذار است و بخشداران در این راستا مسئولیت اساسی دارند.

وی با تاکید بر اینکه بخشداران باید با دغدغه‌مندی و احساس مسئولیت بالا برای مردم کار کنند و هرکس نمی‌تواند دغدغه کار مردم را داشته باشد و شبانه‌روز برای مردم بدود، کار خود را رها کند، گفت: بخشداران نباید برای کار مردم شب راحتی داشته باشند، یعنی حداقل باید ۱۷ ساعت در شبانه‌روز کار کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران بیان کرد: بخشداران باید با امکانات و ظرفیت‌های موجود، برنامه‌های خود را عملی کنند و برای مردم وقت بگذارند و در میان آنان باشند.ماموریت مهم و اساسی بخشداران؛ زنده‌کردن امید در جامعه است.

استاندار مازندران ادامه داد: با استفاده درست و علمی  از منایع محیط زیست و منابع انسانی مازندران می توان بیکاری و فقر را در استان ریشه کن ساخت و با کشاورزی و زیربخش های آن می‌توان رونق تولید و اشتغال را تحقق بخشید.

"در حال حاضر فقط از معادن شن و ماسه مازندران استفاده می‌شود. این در حالی است که معادن متنوع و بسیار زیادی در استان وجود دارد که بخشداران باید آنها را مورد توجه قرار دهند".

وی بیان کرد: بخشداران در خصوص ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز مسئول هستند و باید در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی که انفال محسوب می‌شود، کوشا باشند و قوانین و مقررات را سرلوحه کارهایشان قرار بدهند.

حسین‌زادگان از بخشداران مستقر در سواحل دریای خزر، حوزه کوهستانی و ییلاقات و بخشداران در حوزه دشت و جلگه خواست تا از همه ظرفیت‌های اقتصادی استفاده کنند تا رونق اقتصادی محقق و افزایش درآمد مردم بویژه در روستاها ملموس شود.80 درصد ظرفیت گردشگری روستاهای مازندران خالی‌ست

 نماینده عالی دولت در مازندران تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد هنوز ۸۰ درصد ظرفیت گردشگری بویژه بوم‌گردی در روستاهای مازندران خالی است. صنایع دستی منحصر به‌فرد روستاییان در فروش با مشکل مواجه است. زمین‌های شیب دار استان بلاکشت مانده است. در بهره‌گیری از ظرفیت‌های شیلاتی، زنبور داری، دام و طیور، گل و گیاه، کشت دوم و استفاده از آبگرم‌های طبیعی شاهد ضعیف هستیم.

 حسین‌زادگان با این اطمینان که توسعه استان با برنامه‌های راهبردی بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها محقق و عملیاتی می‌شود، اظهار کرد: هیچ طرح و برنامه استانی و منطقه ای نباید نیمه کاره رها شود؛ طرح مازندران پاک، ساماندهی پسماند، توسعه بوم‌گردی و اقتصاد دریا، ورزش همگانی، رونق تولید و اشتغال و ... طرحی زینتی نیستند و عملی‌کردن آنها سبب تعالی مازندران است.

استانداران مازندران بار دیگر با دعوت به همدلی در استان گفت: باید با اعتدال سیاسی همه را در جهت توسعه مازندران همراه کرد، واگرایی و اختلاف بر سر هیچ و پوچ در مازندران از عوامل اصلی عقب ماندگی این استان است.

"اگر همه باهم باشیم و بخشداران از اعضای شورای اسلامی و دهیاران به‌درستی استفاده کنند، به نتیجه می‌رسیم".


اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001/ب

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار