آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۶۱۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران اعلام کرد
افزایش جمعیت مرال و گوزن زرد در مازندران/ کنترل طعمه‌خواران در دشت ناز
رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به افزایش جمعیت مرال و گوزن زرد در این استان گفت: 5 رأس مرال و 8 رأس گوزن زرد به جمعیت این دو گونه حمایت و حفاظت‌شده در مازندران اضافه شد.

کوروس ربیعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای خزر با اشاره به سایت "تکثیر در اسارت" گوزن زرد در دشت ناز میاندرود اظهار کرد: این سایت دارای 56 سال سابقه است. سال گذشته آسیب‌هایی از سوی طعمه‌خوارانی مانند روباه و شغال داشتیم که امسال کنترل انجام شد.

وی افزود: از طریق سامانه‌های الکترونیکی نصب‌شده در پناهگاه حیات وحش دشت ناز و تله و زنده‌گیری طعمه‌خواران، توانستیم مشکل را حل کنیم تا گوزن‌ها طعمه نشوند.

رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه 35 رأس گوزن زرد در پناهگاه دشت ناز نگهداری می‌شوند، گفت: امسال 4 مورد تلفات طبیعی در جمعیت گوزن زرد داشتیم و از طرفی در فصل زادآوری، 8 رأس گوساله به این جمعیت اضافه شدند که یک رأس تلف شد.(در حال حاضر 42 رأس)

این مسئول همچنین به وجود 19 رأس مرال(گوزن قرمز) در پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری اشاره و اظهار کرد: امسال به این تعداد، 5 رأس گوساله اضافه شد که یکی از آنها به دلیل ضعیف بودن تلف شد و 4 مورد دیگر در سلامت قرار دارند.(23 رأس در حال حاضر)

"مرال (Cervus elaphus) نماد تنوع جانوری در مازندران است. جمعیت مرال‌ها در این استان که بیشترین فراوانی را در بین سایر استان‌ها دارد، 400 تا 600 راس است، مرال‌ها تک گوساله به دنیا می‌آورند. دوره بارداری آنها 8 ماه و فصل شیردهی آنها 3 تا 4 ماهه است".

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار