دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۴۹۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
تولید خمیر دندان با محافظت بالا از دندان‌ها با فرمول منحصر به فرد از دستاورد‌های همکاری میان شرکت های دانش بنیان و صنعتی به شمار می‌رود.

تولید خمیردندان‌ با خاصیت ویژه برای دندان های حساسبه گزارش آوای خزر، ایجاد شبکه تبادل فناوری موجب شده که نیاز‌های فناورانه شرکت‌های بزرگ از طریق شرکت‌های دانش بنیان مرتفع شود، به گونه‌ای که به گفته معاون کارگروه صنعت ستاد نانو از ۴۰۰۰ تقاضای فناورانه، ۷۵۰ مورد به قرار داد با دانش بنیان‌ها منجر شده است.
بومی‎ سازی کالا‌های گلوگاهی صنایع، کمک به صنایع در خصوص تامین مواد اولیه و تجهیزات، ارتقاء ارزش افزوده و بهبود کیفیت محصولات صنعتی، کاهش هزینه‌های تولید، افزایش سطح رقابت‎ پذیری و متعاقب آن توسعه بازار و صادرات و توسعه سبد محصولات و خدمات واحد‌های صنعتی و همه و همه نیازمند شبکه‌ای از خدمات رسانی است تا عرضه نیاز به عرضه فناوری متصل شود و رفع این نیاز‌ها میسر شود.

این همان راهی است که شبکه تبادل فناوری طی می‌کند و تلاش دارد تا بخش‌های دانش بنیان را با بخش‌های صنعتی آشتی دهد و مهمترین دستاورد آن تولید آنزیم مورد نیاز یکی از صنایع شوینده از سوی دانش بنیان‌ها از دستاورد‌های این شبکه سازی است. تولید خمیر دندانی با محافظت بالا از دندان‌ها با فرمولاسیون منحصر به فرد از دیگر دستاورد‌های این همکاری به شمار می‌رود.

در این راستا و به گفته معاون کارگروه صنعت ستاد نانو، از ۴۰۰۰ تقاضای صنعتی واقعی دریافت شده، ۷۵۰ مورد آن به قرارداد میان شرکت‌های دانش بنیان و صنعتی تبدیل شده و حدود ۴۰۰ مورد نیز با موفقیت به اتمام رسیده است.

آقای نجیمی با اشاره به برنامه ستاد نانو برای تقویت ارتباط میان شرکت‌های دانش بنیان و بخش‌های صنعتی به نام شبکه تبادل فناوری ایران، گفت: در این برنامه شرکت‌های صنعتی و هلدینگ‌های بزرگ هدف قرار داده می‌شود و دو هدف را دنبال می‌کنیم؛ یکی اینکه فرصت‌های فناوری نانو به شرکت‌های صنعتی عرضه می‌کنیم؛ چرا که بسیاری از شرکت‌های صنعتی با ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و همچنین فناوری نانو آشنا نیستند.

وی اضافه کرد: در این راستا با یکی از شرکت‌های تولید کنند شوینده جلسه‌ای داشتیم که در آنجا این شرکت اعلام کرد که نیاز فوری به یک نوع آنزیم دارد؛ از سوی دیگر یکی از شرکت‌های دانش بنیان این آنزیم را تولید کرده بود، ولی این شرکت از آن اطلاعی نداشت. از این رو یکی از تمرکز ما این است که محصولات فناورانه نانو و دانش بنیان را به شرکت‌های صنعتی معرفی کنیم.

نجیمی، هدف دوم را آشنا کردن شرکت‌های دانش بنیان از فعالیت شرکت‌های صنعتی عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا برای شرکت‌های صنعتی بزرگ به ویژه شرکت‌هایی که قصد دارند از طریق مکانیزم‌های نوآوری باز، نیاز‌های فناورانه خود را کسب کنند، این بستر را فراهم کردیم تا نیازمندی‌های خود را ارائه دهند تا از طریق ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های دانش بنیان داخلی، این نیازمندی‌ها حل و مرتفع شود.

معاون کارگروه صنعت ستاد توسعه نانو خاطرنشان کرد: با اجرای این برنامه تاکنون ۴۰۰۰ تقاضای صنعتی فناورانه واقعی دریافت کردیم و حدود ۷۵۰ مورد آن به قرارداد میان شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های صنعتی تبدیل شده ضمن آنکه حدود ۴۰۰ مورد نیز با موفقیت به اتمام رسیده است.

وی تاکید کرد: این فرآیند، یک روند دایمی است که طی آن از یک سو تقاضا‌ها دریافت و از سوی دیگر تیم‌های فناورانه برای حل این نیاز‌ها به بخش‌های صنعتی معرفی می‌شود.

نجیمی به تجربیات موفق در همکاری دانش بنیان‌ها با شرکت‌های بزرگ صنعتی اشاره کرد و گفت: یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید محصولات شوینده و بهداشتی تقاضای خود را در زمینه توسعه خمیردندان‌های جدید با خاصیت تمیز کنندگی سطح دندان و قابل استفاده برای دندان‌های حساس مطرح کرد و ما نیز با چند شرکت دانش بنیان فعال در حوزه نانو که توانانمندی‌هایی برای حل این نیاز داشتند مطرح کردیم و آن‌ها راهکار‌هایی پیشنهاد دادند و در نهایت یکی از این راهکار‌ها مورد قبول این شرکت صنعتی قرار گرفت.
وی تاکید کرد: این خمیردندان طی فرآیند دو تا ۳ ساله تولید شد و موفق به دریافت مجوز‌های آن شده است.

معاون کارگروه صنعت ستاد توسعه نانو نمونه دیگر را شرکت تراکتور سازی عنوان کرد و در این باره توضیح داد: این شرکت برای فرآیند تولید تراکتور‌های خود، ۲۰ تقاضای تولید مواد میانی را با ما مطرح کرد که این نیازمندی‌های فناورانه شامل رزین، رنگ و فیلتر خاص در ریخته گری می‌شد و چند شرکت دانش بنیان از سوی ستاد به این شرکت صنعتی معرفی شد که نتیجه خوبی در دستیابی به این نیازمندی‌ها به همراه داشته است.

بنا بر اعلام ستاد فناوری نانو، وی در خصوص توسعه این همکاری‌ها با صنعت خودروسازی، گفت: جلسه‌ای با ساپکو و سایپا داشتیم و طی آن ساپکو نیاز‌های فناورانه خود را در زمینه ۸ محصول در حوزه‌های الکترونیک و سنسور و چاپگر الکترونیکی مطرح کردند که در این زمینه با یکی از شرکت‌های دانش بنیان توافق کردند./صداوسیما

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با احداث پالایشگاه در میانکاله موافقید؟
موافقم
مخالفم
آخرین اخبار